A kis káposztalégy (Delia radicum) a repce egyre növekvő jelentőségő őszi kártevője. Lárvái (nyüvei) a repce gyökérzetét károsítva gyengítik a növényt, amely így nem tud kellően megerősödni, ezért egy komolyabb lehűlést hozó téli időszakban akár ki is fagyhat. A kártételre utalhatnak az állományban megjelenő, foltokban elszíneződött, antociános növények. A tünetekről és a kártevőről további képek találhatók a "Bővebben " gombra kattintva.
Keresés
Képbeküldés
Vannak saját szakmai fotóid?
Küld be nekünk és megjelentetjük!
PrintR
PrintR $_GET
Apróhirdetések
AgrárUnió - Növénytermesztés
Conima, ki mint vet…
A csírázó magvak a talajban számtalan kórokozó fertőzésének vannak kitéve, melyek gyakran a csíra pusztulását okozzák. Egy kiritkult, heterogén állománytól már jóval kisebb termésmennyiségre számíthatunk, ezért a megfelelő csávázószer kiválasztása kiemelt jelentőséggel bír.

Miért és milyen meszezőanyagot juttassunk ki?
A kalcium nemcsak a talajok vázát alkotja, hanem fontos tápanyag, és mint kicserélhető kation, segíti más tápanyagok felvételét.
Visszatekintés, avagy növényvédelmi kihívások 2021 – Cukorrépa
A megelőző év szántóföldi növénytermesztésében, a legfontosabb növénykultúrákban tapasztalt növényvédelmi problémákat bemutató sorozatunk záró részéhez érkeztünk, amelyben a cukorrépában történtek kerülnek terítékre.
AgrárUnió - Növényvédelem

Biokal, a természet csodája
A hazai fejlesztésű Natur Biokal termékcsalád azon túl, hogy növénykondicionáló készítmény, gombagátló és rovarriasztó hatással is rendelkezik. Alapanyaga hazai termálvíz, melyben gyógynövényeket áztatnak, továbbá illóolajokat, biohumusz-eszenciát és fahamut adnak hozzá.

BiogeN szárbontó, melyet nem kell azonnal bedolgozni a talajba
A BiogeN szilárd halmazállapotú mikrobiológiai készítmény, mely Bacillus licheniformis baktériumot tartalmaz. A baktérium egyedisége, hogy a szármaradványokból elő tudja állítani magának a szaporodásához szükséges cukrot, a levegőből meg tudja kötni a szaporodásához szükséges nitrogént, így természetes körülmények között is képes fennmaradni.

Kalászvédelem vs. kalászfuzáriózis – Termesztéstechnológiai lehetőségek a betegség megelőzése érdekében
Az őszi búzában fellépő kalászfertőzés, a kalászfuzáriózis rendszeresen okoz gondot a gabonatermesztők számára. A veszély folyamatosan fennáll, a megbetegedést okozó kórokozók állandóan jelen vannak környezetünkben, csak a körülmények határozzák meg az általuk okozott fertőzés és kár mértékét.
AgrárUnió - Apróhirdetések
275 000 Ft.-
Keresés
Képbeküldés
Vannak saját szakmai fotóid?
Küld be nekünk és megjelentetjük!