A repcefénybogár esetében a kártételért szinte kizárólag a kifejlett egyedek a felelősek.
Cimkék:
A repcefénybogár esetében a kártételért szinte kizárólag a kifejlett egyedek a felelősek.
A talajban a túl sok, a kevés és a nem megfelelő forma is gondot okoz
A tápelemek közül a nitrogén utánpótlása mutatkozik meg a leglátványosabban a termés mennyiségén, minőségén. Nem véletlen tehát, hogy a növénytermesztés során ezt a tápelemet juttatják ki a legnagyobb mennyiségben különféle szerves és szervetlen trágyák formájában.
Ásványi-szerves, makro-mikro: minden tápanyagtípusra szükség van
A csúcsot jelentő hetvenes-nyolcvanas években gyakorta a 350 kilogrammot is elérte az egy hektár földre kijuttatott NPK hatóanyag mennyisége, manapság viszont kiemelkedőnek számít, ha átlépi az egy mázsát.
Az utóbbi évtizedben jelentős változások zajlanak a szántóföldi növénytermesztés területén mind világszerte, mind hazánkban. Egyre nagyobb teret kapnak a precíziós gazdálkodási technológia elemei, egyre több gazdálkodónál figyelhető meg szemléletváltozás a termesztés tekintetében.
Vannak saját szakmai fotóid?
Küld be nekünk és megjelentetjük!
Adatvédelmi tájékoztató | ÁSZF
© Copyright 2015 - 2019 KárKépMég nem regisztrált?
A KárKép az AgrárUnió mezőgazdasági magazin és portál növényvédelmi témájú weboldala. Az oldalon szereplő adatok és információk kizárólag a tájékoztatást, valamint az ismeretterjesztést szolgálják, így nem minősülnek szaktanácsadásnak. A felhasználásukból fakadó esetleges direkt, illetve következménykárokért sem az oldal szerkesztője, sem az Agrindex Kft., sem az Agrár-Média Bt. mint az AgrárUnió és azon belül a KárKép üzemeltetője semmiféle felelősséget nem vállal.
Az oldalon szereplő információk segítségével beazonosított károsítók elleni pontos védekezési technológia kidolgozásában, az engedélyezett növényvédő szerek felhasználásával kapcsolatban kérje növényvédelmi szakemberek vagy a növényvédő szer gyártójának segítségét.